Az év utolsó és az újév első napjának beavatkozásai

2025. január 02. 07:56

Műszaki mentések határozták meg a vármegye tűzoltóinak beavatkozásait az év utolsó és az új év első napján.

Az év utolsó napján a nyíradonyi hivatásos tűzoltókat Nyíradonyba, a Damjanich utcába riasztották. Egy kis teherautó motortere gyulladt ki, melyet az autó vezetője egy porral oltó készülékkel oltott el. A tűzoltók az áramtalanítást és az utómunkálatokat végezték el.

Árokba csúszott egy autó Balmazújváros közelében, emiatt riasztották a balmazújvárosi önkormányzati tűzoltókat. Az egység átvizsgálta és áramtalanította a járművet. A mentőszolgálat az autó vezetőjét kórházba szállította.

Két autó ütközött össze kedden Debrecen közelében. A debreceni hivatásos tűzoltók átvizsgálták és áramtalanították a járműveket. A mentőszolgálat három embert kórházba szállított.

Hajdúszoboszlón, a Nádudvari úton két autó ütközött össze, az esethez város hivatásos tűzoltóit riasztották. Az egység áramtalanította az autókat. A balesetben senki sem sérült meg.

Az oldalára borult kedden egy autó Újléta közelében. A létavértesi önkormányzati tűzoltók áramtalanították az autót.

Szemét gyulladt ki egy kukában szerdán kora hajnalban, Debrecenben, a Burgundia utcában. A debreceni hivatásos tűzoltók egy vízsugárral eloltották a tüzet. 

Fának ütközött egy személygépkocsi tegnap hajnalban Hajdúböszörmény közelében a 35-ös számú főúton. A hajdúböszörményi hivatásos tűzoltók átvizsgálták, majd áramtalanították a járművet. Az autóban csak a sofőr utazott, őt a mentőszolgálat kórházba szállította. 

Lesodródott az útról, majd az árokba hajtott egy személygépkocsi szerdán hajnalban Hosszúpályi közelében a 4811-es számú úton. A létavértesi önkormányzati tűzoltók vonultak a balesethez. Az egység autóban utazó két embert kiemelte, majd átadta a mentőszolgálatnak. A tűzoltók átvizsgálták, és áramtalanították a járművet. A két utast kórházba szállították. 

Tűzifa és berendezési tárgyak kaptak lángra szerdán kora délután Balkányban, a Kossuth utcában egy családi ház kazánházában. A nyíradonyi hivatásos, a szakolyi önkormányzati és a balkányi önkéntes tűzoltók vízsugarakkal oltották el a tüzet. Az ingatlan fűtése más módon megoldott volt, így lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség. 

Jelzett a szén-monoxid érzékelő tegnap este Hajdúböszörményben, a Külső-Dorogi utca egyik családi házában. A hajdúböszörményi hivatásos tűzoltók méréseket végeztek az ingatlanban, ahol igazolódott a mérgező gáz jelenléte. A házban négyen tartózkodtak, és az eset során nem sérültetek meg. A gázszolgáltató a meghibásodott vízmelegítő készüléket kizárta a szolgáltatásból.